Piknik organizacji pozarządowych

W ostatnią sobotę (28 września) w ramach I Festiwalu Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych odbył się na płycie sądeckiego rynku piknik nowosądeckich organizacji pozarządowych. Poza możliwością pokazania swojej działalności na stoisku, organizacje mogły zaprezentować się także na płycie przed sądeckim ratuszem.

 

Głównym celem Festiwalu organizowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza było promowanie inicjatyw obywatelskich wśród mieszkańców miasta,  pogłębianie integracji organizacji pozarządowych, wymiana doświadczeń i podejmowanie wspólnych działań.
 

Piknik rozpoczął się od występu artystów z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Mieszkańcy Nowego Sącza mieli okazję również zobaczyć występy między innymi: Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Lachy", Polskiego Zrzeszenia Aikido w Nowym Sączu oraz podziwiać umiejętności malarskie członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Przy okazji zapoznawania się z działalnością OSP Biegonice, zainteresowani mogli wsiąść do wozu strażackiego i zapoznać się ze sprzętem, jakim posługują się strażacy podczas akcji ratowniczych. Ciekawą oprawę muzyczną stanowiły występy przedstawicieli Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem "MADA" oraz Małgorzaty Kaczanowskiej z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Więcej pod adresem:

https://www.nowysacz.pl/wydarzenia/22063